Modeláři z YMCA Liberec bodovali v Mladé Boleslavi

8. května 2013

Jako již loni se i letos modeláři z klubu YMCA Liberec zúčastnili další modelářské soutěže v Mladé Boleslavi - Jarní mladoboleslavské. Díky dobré organizaci vedoucího Petra Budaie se ze strany YMCA Liberec sešlo dost závodníků. Liberečtí modeláři z YMCA obsadili do závodů osvědčené favority a to včetně jejich vedoucího. Přeprava z Liberce byla realizována dvěmi plně naloženými auty. Samotné drama začalo již při přesunu na místo závodů, kdy si jeden z řidičů nastavil do navigace letiště v Mladé Boleslavi netušíc, že v Mladé Boleslavi jsou letiště dvě. Díky tomu se jedno auto ocitlo na konci polní cesty a navigace spokojeně hlásila “dojeli jste na místo určení”. Po podrobnějším studiu mapy a konzultaci s druhou posádkou, která bravůrně dorazila na správné místo na první pokus, se i druhému autu se závodníky podařilo dostat na to správné letiště. Po vybalení všech modelů a podřebného technického zázemí se mladší soutěžící ještě řádně posilnili svačinou a po té mohli začít se svými prvními soutěžními hody. Počasí celkem přálo a tak byl průběh závodů hladký.

A jak to nakonec dopadlo?

kategorie P30 - Senioři:

1. místo - Petr Budai - hlavní vedoucí modelářů
2. místo - Martin Budai

kategorie P30 - Mladší žáci:

1. místo - Marek Budai
2. místo - Anna Budaiová - (talentovaná modelářka, o kterou se zajímali i místní modelářští žurnalisti)

kategorie H - Mladší žáci:

2. místo - Josef Ježek

kategorie H - Junioři: